Podsumowanie pierwszego półrocza 2020 roku

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Do zakończenia pierwszego półrocza 2020 pozostało trochę czasu i na pewno przyjdzie jeszcze moment pełnego podsumowania, ale już dziś podzielimy się z Wami informacjami o tym, co osiągnęliśmy w tym roku w ramach grupy SiiEF – SLASKii Equity Fund. Bieżący rok jest w pewien sposób przełomowy, gdyż podjęliśmy decyzję o znaczącej dywersyfikacji naszego zaangażowania kapitałowego i czasowego, wchodząc w nowe, dynamicznie rosnące sektory gospodarki.

🔴 Jednym z naszych kluczowych obszarów zaangażowania jest obecnie inwestycja w grupę spółek SVERINUS, działających na niezwykle perspektywicznym rynku usług fotowoltaicznych. Spółka SVERINUS Energy S.A. jest tutaj odpowiedzialna za przygotowywanie i realizację projektów farm fotowoltaicznych (w tym projektów powyżej 5 MW), natomiast SARDIS Spółka z o.o. działa w obszarze projektowania i montażu indywidualnych instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Nadzorem korporacyjnym nad spółkami grupy oraz pozyskiwaniem kolejnych inwestorów zajmuje się z kolei SVERINUS S.A.

🔴 Kolejnym tegorocznym przedsięwzięciem jest nasza inwestycja w ARSECO GmbH & Co. KG – spółkę z branży nowych technologii, tworzącą innowacyjne oprogramowanie wspierające procesy edukacyjne, w szczególności w zakresie ułatwiania komunikacji i pracy zespołowej. W chwili obecnej zespół ARSECO kończy prace nad dedykowanymi na rynki niemieckojęzyczne aplikacjami komunikacyjnymi dla szkół i przeszkoli. Rozwiązania te będę zaprezentowane i dostępne dla klientów już w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

🔴 Niezależnie od tego monitorując niemiecki rynek pracy zauważyliśmy rosnące potrzeby w zakresie międzynarodowej rekrutacji w takich branżach jak medycyna, budownictwo czy też obsługa magazynów. Korzystając z otwarcia rynku niemieckiego na pracowników z kolejnych krajów (np. Ukraina) stworzyliśmy markę SiiBS SLASKii Business Solution prowadzącą działania w zakresie obsługi potrzeb rekrutacyjnych niemieckich przedsiębiorców.

🔴 Jeśli nasze nowe obszary działania są dla Was interesujące, czy to w charakterze współpracy biznesowej czy też indywidualnych potrzeb – serdecznie zachęcam do kontaktu!
 
 

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń lub napisz do nas

Close Menu