Obszary inwestycyjne

0
lat doświadczenia inwestycyjnego
0
przeprowadzonych transakcji w Europie
0 mln
Euro kapitalizacji kontrolowanych spółek

Strategia inwestycyjna

SLASKii Capital to prywatna grupa o zasięgu międzynarodowym, którą tworzą spółki zintegrowane w pionach działających w obszarach: Services, Estate, Ventures oraz Finance. Zarządza nami zespół wykwalifikowanych ekspertów z różnych krajów, którzy posiadają unikatowe doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu projektami inwestycyjnymi. Za pośrednictwem spółek zależnych realizujemy naszą strategię kapitałową, konsekwentnie budując zdywersyfikowany geograficznie portfel projektów o zróżnicowanym profilu ryzyka i stopniu zaawansowania.

Nasz zespół

karol

Karol Maśluk

Partner zarządzający

Małgorzata Tybor

Partner zarządzający

Piotr Szulc

Partner zarządzający

Michał Mincberg

Partner zarządzający

Sektory inwestycyjne

SERVICES to największy obszar inwestycyjny SiiEF GmbH & Co. KG – SLASKii Equity Fund, w którym dbamy o budowę oraz rozwój dojrzałych spółek posiadających własny produkt, markę lub inną przewagę konkurencyjną oraz odznaczających się skalowalnym modelem biznesowym i wyraźnym potencjałem eksportowym i konsolidacyjnym.

SiiEF Services to:
– mandat inwestycyjny zakładający objęcie pakietem kontrolnym dojrzałych przedsiębiorstw docelowo ulokowanych w Polsce lub Europie, których EV wynosi 2,5-10 mln EUR. W przypadku projektowanego wysokiego potencjału do konsolidacji możliwe będą mniejsze inwestycje. Innowacyjne projekty z ciekawymi perspektywami wzrostu mogą liczyć na większe, nawet do 2 mln EUR, wsparcie kapitałowe.
– otwarcie na inwestycje w nowych sektorach branżowych: kruszywa, zasoby mineralne, doradztwa (Consulting), archiwizacji dokumentów, szkoleń, audytów wewnętrznych i IT.

– co najmniej 5-letni horyzont inwestycyjny.

– celowe, indywidualne i inwestycyjne podejście przystosowane do specyfiki i potrzeb konkretnej inwestycji, świadczące o długoterminowej wartości obszaru inwestycyjnego. Spółki portfelowe podlegające pod pakiet Services dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu mają zapewniony efektowny start, dynamiczny rozwój i możliwość wykorzystania szans pojawiających się na rynku.

– międzynarodowy i doświadczony zespół najwyższej klasy ekspertów, którzy tworzą konkurencyjną na rynku grupę kompetencji SiiEF wspomagającą podlegające pod spółkę podmioty w ich dynamicznym rozwoju.

ESTATE to szeroko zakrojona działalność deweloperska odpowiedzialna za inwestycje w nieruchomości, w której wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie inwestycyjne. Długofalowa lokacja kapitału w spółki specjalizujące się w infrastrukturze oraz specjalistycznym wznoszeniu obiektów budowlanych pozwoliła nam stać się liderem branży na obszarze całej Europy.

Od początku istnienia spółki zainwestowaliśmy w firmy odpowiedzialne za realizację projektów w sektorze nieruchomości mieszkaniowej oraz biurowej. Nasze firmy specjalizują się także z konstrukcjach wielkopowierzchniowych i trudnych.

Firmom z naszego portfela stwarzamy kompleksowe warunki rozwoju i pomagamy osiągnąć międzynarodowy sukces.

W strefie Finance inwestujemy aktywa spółki oraz czasowe nadwyżki finansowe pozostałych obszarów inwestycyjnych w instrumenty o maksymalnej płynności i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Poza środkami finansowymi udostępniamy podmiotom pozostającym w naszym portfelu kapitałowym wypracowane w naszej firmie narzędzia inwestycyjne oraz wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów. Nasi partnerzy mogą także liczyć na kompleksowe wsparcie branżowe w kwestiach operacyjnych z zakresu HR, obszaru prawnego czy finansów.

W SiiEF Finanse realizujemy projekty o wysokim potencjale wzrostowym, które przeszły etap wcześniejszej identyfikacji i selekcji strategii działania, wykorzystując ich możliwości na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa, dzięki czemu możemy pochwalić się niezwykłą konkurencyjnością i skutecznością na rynku inwestycyjnym. Przedsiębiorstwa, w które inwestujemy, bardzo szybko odnotowują wysoki przyrost wartości ich rynkowej.

Venture to prosta i skuteczna droga do szybkiego i efektywnego rozwoju nowych technologii. W SiiEF Venture inwestujemy w nowatorskie startupy wykazujące się wysokim potencjałem globalnym i otwieramy się na odważne technologicznie pomysły, które udoskonalą naszą rzeczywistość. Koncentrując się na projektach podmiotów z nami współpracujących we wczesnej fazie wzrostu, sprawnie i bez ryzyka doprowadzamy je do optymalnej kondycji rynkowej. Nasi partnerzy biznesowi mogą liczyć na jakość usług na najwyższym poziomie oraz profesjonalne i kompleksowe wsparcie inwestycyjne i ochronne. Nasze inwestycje realizujemy poprzez fundusz SVERINUS s.a. oraz we współpracy z naszym niemieckim Partnerem. Wraz z nimi wspieramy budowę polskiego ekosystemu przyjaznego startupom.

2002 rok

25 tys EUR

przychody

50 tys EUR

AKTYWA

2

ZATRUDNIENIE

2018 rok

3,2 mln EUR

przychody

5,2 mln EUR

AKTYWA

60

ZATRUDNIENIE

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń lub napisz do nas

Close Menu