Jak powstał SLASKii Capital

Włodzimierz i Seweryn Ślascy założyli swoją pierwszą firmę w 1999 roku. Na początku ich działania inwestycyjne skoncentrowane były w sektorze ogrodnictwa, a więc działalności niskokapitałochłonnej, która była niezależna od deficytowych potencjałów produkcyjnych i surowcowych. Zgromadzony w tym okresie kapitał pozwolił firmie w kolejnych latach na inwestycję także w innych branżach: porządkowo-czystościowej, doradczej oraz usług archiwizacyjnych.

1999 - 2002

2002 - 2012

W 2002 powstaje kierowana przez Seweryna Ślaskiego firma Hoffer Holding, zalążek działalności SiiEF. Rozbudowująca się firma zajmowała się wówczas szerokimi inwestycjami, rozwojem projektów i koncepcji biznesowych, tworzeniem nowych marek oraz akwizycjami niezależnych od firmy spółek. W bardzo krótkim czasie, dzięki wprowadzeniu na polski grunt kapitałowy zagranicznych technologii oraz elastycznemu dostosowywaniu się do prężnie rozwijającego się rynku inwestycyjnego, Hoffer Holding zbudowała dużą przewagę rynkową i już wówczas stała się jednym z europejskich liderów w swojej branży.
Punktem zwrotnym w rozwoju firmy oraz strategicznym czynnikiem jej sukcesu było w tym czasie wyjście z mało opłacalnych działalności i zogniskowanie działań na priorytetowych dla koniunktury firmy branżach. W ciągu zaledwie kilku lat, dzięki pozostałym akwizycjom, powstała na polskim rynku pierwsza firma oferująca nie tylko pojedyncze usługi, ale także dedykowane i kompleksowe rozwiązania ukierunkowane na Klienta docelowego. Niezbędna w tym procesie była majątkowa i operacyjna reorganizacja, a także związana z nimi stanowczo zogniskowana i przemyślana polityka handlowa i finansowa. Dzięki temu Seweryn Ślaski zbudował podstawy SiiEF, która w kolejnych latach przeszła znaczący proces zmian.

2012 - 2015

2015 - 2020

Rok 2016 był datą kluczową dla rozwoju SiiEF. Umocniono wówczas na rynku konkurencyjną pozycję firmy, która wyraźnie zmierzała w kierunku nowoczesnej i prężnie działającej firmy inwestycyjnej, prowadzącej zdywersyfikowaną działalność biznesową. Niezbędne w tym celu było umocnienie rynku i operatywna restrukturyzacja spółek SiiEF. Skupiono się także na rozwijaniu dywersyfikacji spółki – w 2017 roku podjęto decyzję o rozwinięciu inwestycji SiiEF w sektorze nieruchomości. W sierpniu 2020 zmieniliśmy nazwę na SLASKii Capital

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń lub napisz do nas

Close Menu